Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Niegowie

Strona główna » Aktualności » Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Niegowie

Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Niegowie, na stałe wpisał się już w kalendarz imprez dla niejednego wokalisty. W tym roku, 24 czerwca, na scenie amfiteatru, już po raz XXI mogliśmy podziwiać umiejętności młodych artystów. Patronat nad festiwalem sprawowała Pani Dorota Hajto-Mazur – Wójt Gminy Niegowa. Uczestników oceniało Jury, w skład którego weszli: Pan Bogdan Wąchała – aktor, Pani Barbara Piłka – przedstawiciel Urzędu Gminy w Niegowie, Pan Dariusz Kurzak – muzyk i Pan Karol Hadrych – wokalista i kompozytor. W konkursie brali udział zarówno najmłodsi uczestnicy z przedszkola, nieco starsi ze szkoły podstawowej, jak i młodzież z gimnazjum. Młodzi wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom. Występom towarzyszyły również instrumenty muzyczne i pokazy choreograficzne, dzięki czemu były one jeszcze ciekawsze. Jury oceniło 57 prezentacji i wśród każdej kategorii wyłoniło zwycięzców, co oczywiście nie było łatwym zadaniem.

W kategorii: Przedszkole - pierwsze miejsce zajęła Agata Idziak z Przedszkola w Sokolnikach, drugie – Rozalia Rembak z Przedszkola w Bliżycach, a trzecie – Monika Urbańczyk zgłoszona przez Przedszkole w Ślęzanach.

W następnej kategorii: Szkoła Podstawowa, klasy I – III zwycięzcą został Oliwier Felisiak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Myszkowie. Zaraz po nim najlepiej zaprezentował się Piotr Paluch ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach, a trzecie miejsce zdobyła Blanka Sojka – uczennica Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mysłowie. Wyróżnienie należało do Karoliny Noszczyk ze Szkoły Podstawowej w Niegowie oraz do Patrycji Pikuła należącej do Ogniska muzycznego.

W kategorii: Szkoła Podstawowa, klasy IV – VI najlepsza okazała się Klaudia Hasikowska z Zespołu Szkół w Dąbrowie Zielonej. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Rynkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Częstochowie, a zdobywczynią trzeciego miejsca została Laura Mesjasz ze Szkoły Podstawowej w Ludwinowie. W tej kategorii wyróżnienie zdobyła Magdalena Synowiec ze Szkoły Podstawowej w Lusławicach.

Natomiast w ostatniej kategorii: Gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Weronika Glinka zgłoszona przez Dom Kultury w Kroczycach. Drugie miejsce należało do Olgi Hasikowskiej z Zespołu Szkół w Dąbrowie Zielonej, a trzecie zdobyła Patrycja Zaskórska z tej samej szkoły. Wyróżniony został Marcin Kapkowski z zespołem z Niegowy.

Laureaci zaprezentują się 28 czerwca na Festynie Powitanie Wakacji, gdzie nastąpi rozdanie nagród i dyplomów.

czytano: 1587 razy

autor: Sara Hamerla

data dodania: 2015-06-27 20:17:51

 • Środa, 14 sierpnia 2019 Badanie ankietowe
  Urząd Statystyczny w Katowicach informuje o przeprowadzanym w sierpniu badaniu ankietowym. Szczegóły w załączniku.
  więcej
 • Wtorek, 13 sierpnia 2019 16 sierpnia 2019 roku dniem wolnym ...
  Informujemy, że 16 sierpnia 2019 roku (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników: Urzędu Gminy Niegowa, Gminnego Zespołu Ekonomiczno – ...
  więcej
 • Poniedziałek, 05 sierpnia 2019 Nabór OPL - Pomoc Żywnościowa ...
  Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w celu realizacji na terenie Gminy Niegowa działań w ramach ...
  więcej
 • Poniedziałek, 29 lipca 2019 Finał Turnieju Piłki Nożnej o ...
  28 lipca 2019 roku na stadionie Jury Niegowa zakończył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Niegowa. Udział w turnieju zgłosiło 8 drużyn: ...
  więcej
Linki
 • System Informacji Przestrzennej
 • Telefon ratunkowy: 601-100-300 lub 985


Urząd Gminy w Niegowie
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa

tel.: +48 (34) 315 10 20
e-mail: urzad@niegowa.pl

 • UG-Niegowa
 • gal_kra10
 • gal_kra9
 • gal_kra8
 • gal_kra7
 • gal_kra6
Serwis WWW Urzędu Gminy w Niegowie
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna