Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Niegowie

Strona główna » Aktualności » Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Niegowie

Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Niegowie, na stałe wpisał się już w kalendarz imprez dla niejednego wokalisty. W tym roku, 24 czerwca, na scenie amfiteatru, już po raz XXI mogliśmy podziwiać umiejętności młodych artystów. Patronat nad festiwalem sprawowała Pani Dorota Hajto-Mazur – Wójt Gminy Niegowa. Uczestników oceniało Jury, w skład którego weszli: Pan Bogdan Wąchała – aktor, Pani Barbara Piłka – przedstawiciel Urzędu Gminy w Niegowie, Pan Dariusz Kurzak – muzyk i Pan Karol Hadrych – wokalista i kompozytor. W konkursie brali udział zarówno najmłodsi uczestnicy z przedszkola, nieco starsi ze szkoły podstawowej, jak i młodzież z gimnazjum. Młodzi wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom. Występom towarzyszyły również instrumenty muzyczne i pokazy choreograficzne, dzięki czemu były one jeszcze ciekawsze. Jury oceniło 57 prezentacji i wśród każdej kategorii wyłoniło zwycięzców, co oczywiście nie było łatwym zadaniem.

W kategorii: Przedszkole - pierwsze miejsce zajęła Agata Idziak z Przedszkola w Sokolnikach, drugie – Rozalia Rembak z Przedszkola w Bliżycach, a trzecie – Monika Urbańczyk zgłoszona przez Przedszkole w Ślęzanach.

W następnej kategorii: Szkoła Podstawowa, klasy I – III zwycięzcą został Oliwier Felisiak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Myszkowie. Zaraz po nim najlepiej zaprezentował się Piotr Paluch ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach, a trzecie miejsce zdobyła Blanka Sojka – uczennica Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mysłowie. Wyróżnienie należało do Karoliny Noszczyk ze Szkoły Podstawowej w Niegowie oraz do Patrycji Pikuła należącej do Ogniska muzycznego.

W kategorii: Szkoła Podstawowa, klasy IV – VI najlepsza okazała się Klaudia Hasikowska z Zespołu Szkół w Dąbrowie Zielonej. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Rynkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Częstochowie, a zdobywczynią trzeciego miejsca została Laura Mesjasz ze Szkoły Podstawowej w Ludwinowie. W tej kategorii wyróżnienie zdobyła Magdalena Synowiec ze Szkoły Podstawowej w Lusławicach.

Natomiast w ostatniej kategorii: Gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Weronika Glinka zgłoszona przez Dom Kultury w Kroczycach. Drugie miejsce należało do Olgi Hasikowskiej z Zespołu Szkół w Dąbrowie Zielonej, a trzecie zdobyła Patrycja Zaskórska z tej samej szkoły. Wyróżniony został Marcin Kapkowski z zespołem z Niegowy.

Laureaci zaprezentują się 28 czerwca na Festynie Powitanie Wakacji, gdzie nastąpi rozdanie nagród i dyplomów.

czytano: 1616 razy

autor: Sara Hamerla

data dodania: 2015-06-27 20:17:51

 • Poniedziałek, 18 listopada 2019 Zakończenie inwestycji ...
  31października b.r. Gmina Niegowa zakończyła największą tegoroczną inwestycję drogową. Zadanie pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 680045 S i 680046 S ...
  nowa więcej
 • Poniedziałek, 18 listopada 2019 Oferta Parafii Rzymskokatolickiej ...
  Rodzaj zadania publicznego: „Kultura, sztuka, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” Tytuł zadania: Publikacja kalendarza Uwagi do ...
  nowa więcej
 • Czwartek, 14 listopada 2019 Przystąpienie do Związku Gmin i ...
           W dniu 12 września 2019 roku - 34 jednostki samorządu terytorialnego Subregionu Północnego podpisały list ...
  więcej
 • Środa, 13 listopada 2019 Wydłużenie do 29 listopada ...
  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że termin składania – przez producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach ...
  więcej
Linki
 • System Informacji Przestrzennej
 • Telefon ratunkowy: 601-100-300 lub 985


Urząd Gminy w Niegowie
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa

tel.: +48 (34) 315 10 20
e-mail: urzad@niegowa.pl

 • UG-Niegowa
 • gal_kra10
 • gal_kra9
 • gal_kra8
 • gal_kra7
 • gal_kra6
Serwis WWW Urzędu Gminy w Niegowie
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna