Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Relacja z Dożynek Gminno - Parafialnych Niegowa 2013

Strona główna » Aktualności » Relacja z Dożynek Gminno - Parafialnych Niegowa 2013

Dożynki Gminno - Parafialne za nami. Uroczystość, która odbyła się 25 sierpnia br., rozpoczęła się polową Mszą Świętą na terenie amfiteatru w Niegowie. Po zakończeniu Mszy, Ksiądz Kanonik Jerzy Ręczak poświęcił wieńce przyniesione przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Starostami tegorocznych dożynek byli: Pani Anna Luboń z Dąbrowna i Pan Mirosław Lamch z Niegowy, którzy w czasie części oficjalnej wręczyli Panu Krzysztofowi Motylowi - Wójtowi Gminy Niegowa bochen chleba z tegorocznych zbiorów.

Ta bardzo podniosła uroczystość odbyła się przy współudziale zaproszonych Gości – Posłanki na Sejm RP Pani Jadwigi Wiśniewskiej, Wicewojewody Śląskiego Pana Andrzeja Pilota, Starosty Powiatu Myszkowskiego Pana Wojciecha Pichety, Wicestarosty Pana Mariusza Trepki, Przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Pana Mariana Szczerbaka, Włodarzy ościennych gmin, Radnych gminnych i powiatowych.

Dożynki to święto rolników i dla rolników, dlatego, jak co roku, najlepsi w swojej branży otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Niegowa i Koło Łowieckie „Jeleń”. W tej grupie znalazły się osoby, które w roku poprzednim prowadziły wielohektarowe gospodarstwa rolne, często powiązane z równoczesną hodowlą zwierząt. Tak, więc nagrody otrzymali: Pani Maria Lamch z Niegowy, Pan Zenon Maligłówka z Tomiszowic, Pan Michał Jędruszek z Tomiszowic, Pan Jan Gordel z Bliżyc, Pan Bogdan Sławek z Sokolnik, Pan Ryszard Kusaj z Zagórza, Pani Barbara Zwolińska z Niegówki, Pan Ryszard Halabowski z Ogorzelnika, Pani Anna Luboń, Pan Bogdan Lech z Mzurowa, Pan Krystian Pikuła z Mzurowa, Pani Agnieszka Kapkowska z Mzurowa, Pan Wojciech Kasznia z Postaszowic, Pan Grzegorz Motyl z Dąbrowna, Pan Mirosław Lamch z Niegowy.

W drugiej grupie, odbiorcami nagród ufundowanych przez Urząd Gminy Niegowa i Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Niegowa, znalazły się osoby gospodarujące na mniejszych areałach, ale stale podnoszące swoje wyniki produkcyjne oraz osoby działające na rzecz rozwoju rolnictwa tj. działające w strefie handlu zajmującego się tą gałęzią gospodarki. Nagrody otrzymali: Pani Mirosława Śrubarz z Mzurowa, Pan Marek Śrubarz z Mzurowa, Pani Halina Leks z Niegowy, Pan Damian Motyl z Dąbrowna, Pan Henryk Janoska z Ogorzelnika, Pan Wojciech Pikuła z Postaszowic, Pani Anna Piwek Gorzkowa Nowego, Pani Stanisława Łapaja Sokolniki, Pan Janusz Łapaj z Bliżyc, Pan Ryszard Jaskóła, Pan Leszek Noszczyk, Pan Sławomir Łapaj, Pan Stanisław Lamch i Mirosław Lamch, Pan Dariusz Ginter, Pan Krzysztof Belec.

W czasie uroczystości dożynkowych, swój finał znalazł też konkurs na „Najpiękniejszą zagrodę”. W tym roku słowa ”wybór był bardzo trudny” w pełni oddały wyniki głosowania Jury. Tak, więc przyznano po dwa równorzędne miejsca I, II i III.

Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Niegowa i Bank Gospodarki Żywnościowej oddz. Myszków, wręczyli Wójt Gminy Niegowa Pan Krzysztof Motyl i Dyrektor Oddz. BGŻ Pani Jolanta Grygiel.

Klasyfikacja wyglądała następująco:

Miejsce I: 

1. Państwo Zofia i Andrzej Resiakowie – Dąbrowno,

2. Sokół Stanisław – Ludwinów. 

Miejsce II

1. Państwo Wiesława i Jerzy Baciorowie – Niegówka,

2. Renata Czyż – Bliżyce.

Miejsce III

1. Państwo Bogusława i Kazimierz Nocuń – Ludwinów,

2. Krystyna i Stanisław Borkowscy – Mirów.

Wyróżnienia w tegorocznym konkursie otrzymali:

Barbara i Stanisław Zwoliński - Niegówka

Wiesław Kulczak - Trzebniów

Jadwiga i Henryk Beleć - Mzurów

Celina Wierzchowska - Niegowa

Dorota Budzikur – Niegowa

W dalszej części uroczystości Koła Gospodyń Wiejskich, zaprezentowały swój kunszt artystyczny w kilkuminutowych występach, bawiąc momentami widzów do łez. Po gospodyniach sceną zawładnęli kolejno: aktorzy teatru „Małgo” z Częstochowy, Kabaret Amelijush, Kapela Skrzypki z Jankowej, z których góralską nutą uczestnicy zabawy nie bardzo się chcieli rozstać oraz święcący triumfy na scenie Disco - Polo lat 90, zespół Casanova.

Tradycyjnie już, uroczystość zakończył pokaz sztucznych ogni.

Wójt Gminy Niegowa serdecznie dziękuje Gościom, Księżom, Mieszkańcom, Rolnikom, Przedsiębiorcom, Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Orkiestrze Dętej Bliżyce, bez których organizacja tegorocznego Święta Plonów nie miałaby takiej oprawy. Szczególne podziękowania kieruje w stronę Koła Gospodyń Wiejskich z Niegowy, za bezinteresowną, całotygodniową pracę w przyozdabianiu miejscowości oraz Sponsorom, którzy pomogli w nadaniu tej uroczystości odpowiedniej rangi.

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 4665 razy

autor: niegowa.pl

data dodania: 2013-08-30 14:30:00

 • Wtorek, 26 maja 2020 Przerwy w dostarczaniu wody do ...
  Informujemy, że w dniach od 26 do 29 maja br., w godz. od 8.00 do 16.00 możliwe są przerwy w dostarczaniu wody w miejscowościach Gorzków Stary, Gorzków ...
  więcej
 • Poniedziałek, 25 maja 2020 Głosujmy w konkursie ...
  Nasza Gmina bierze udział w konkursie "Podwórko talentów Nivea". Tym samym ma szanse wygrać bezpłatną budowę Podwórka Talentów w ramach ...
  więcej
 • Piątek, 22 maja 2020 ARiMR: „Modernizacja (obszar ...
  O miesiąc, do 30 czerwca 2020 r., został wydłużony termin składania wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D i ...
  więcej
 • Piątek, 22 maja 2020 Dopłaty 2020: Ostateczny termin ...
  Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW ...
  więcej
Linki
 • System Informacji Przestrzennej
 • Telefon ratunkowy: 601-100-300 lub 985


Urząd Gminy w Niegowie
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa

tel.: +48 (34) 315 10 20
e-mail: urzad@niegowa.pl

 • UG-Niegowa
 • gal_kra10
 • gal_kra9
 • gal_kra8
 • gal_kra7
 • gal_kra6
Serwis WWW Urzędu Gminy w Niegowie
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna