Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kłopoty z telefonami

Strona główna » Aktualności » Kłopoty z telefonami

19 grudnia 2007 roku w Urzędzie Gminy Niegowa odbyło się spotkanie Wójta Gminy i Sołtysów z Dyrektorem Telekomunikacji Polskiej SA ds. Rozwoju i Gospodarki Zasobami Panem Piotrem Kończarkiem. 
Powodem spotkania były skargi mieszkańców na wadliwie połączenia telefoniczne. Zarówno Radni Rady Gminy Niegowa, jak i Sołtysi wnioskowali o usunięcie usterek  i wymianę terminali telefonicznych lub ich oprogramowania. Wójt Gminy kilkakrotnie zwracał się do TP SA o rozwiązanie problemów związanych z zanikiem sygnału, a także wnioskował o zwiększenie pasma aby Mieszkańcy Gminy mogli korzystać z faxów.
Jak poinformowano zebranych Telekomunikacja zamierza usunąć część masztów telefonicznych. Zdarzenie to może spowodować że współpraca TP SA z abonentami  ograniczy się do płacenia rachunków z naszej strony.
Przy realizacji przedsięwzięcia jakim była telefonizacja gminy ,TP SA podpisała umowy w których zobowiązała się do stworzenia warunków technicznych w celu uzyskania dostępności do sieci. Niestety, z tego zobowiązania należycie się nie wywiązała. Skoro istniały i nadal istnieją problemy z poziomem sygnału, to Telekomunikacja, jako profesjonalista w tej dziedzinie winna rozważyć np. możliwość uzupełnienia infrastruktury masztowej, zmianę lokalizacji masztów i wież, bądź zastosowanie takich terminali, aby wyeliminować wszelkie problemy z dostępem do sieci, a nie „karać” abonentów rozwiązaniem umowy.
Abonenci domagają się jedynie wywiązania z podjętych zobowiązań, tym bardziej, że wraz z Gminą ponieśli niemałe nakłady na telefonizację.
Problemy z poziomem sygnału powodują, że utrudniony jest wszelki kontakt z innymi odbiorcami usług telekomunikacyjnych. Takie problemy istnieją zarówno w Urzędzie Gminy, u indywidualnych odbiorców, jak też u osób prowadzących działalność gospodarczą. Brak możliwości korzystania z telefonów i faxów przez urzędy, instytucje i przedsiębiorców utrudnia właściwe funkcjonowanie tych podmiotów czyniąc je niewiarygodnymi, niekompetentnymi i nienależycie działającymi w sferze własnych zadań i przedsięwzięć.
W odpowiedzi na uwagi i zgłoszenia Dyrektor TP SA wyjaśnił, że Telekomunikacja musi sprostać wymogom Urzędu Regulacji. Wyprodukowano terminale stacjonarne, które nie spełniają wymaganym warunkom technicznym. Aby telefony właściwie działały musi zostać wymienione oprogramowanie lub udostępniony właściwy poziom propagacji fal (wpływa na to gęstość masztów i właściwy kierunek fal). Niestety, Telekomunikacja Polska SA na dzień dzisiejszy nie podejmuje się doinwestowania naszego terenu .
Reasumując spotkanie, Dyrektor Piotr Kończarek  zobowiązał się jedynie do ponownego przeanalizowania dostępności sieci telefonicznej i jak najszybszego poinformowania Wójta Gminy Niegowa o zastosowaniu nowych rozwiązań i unormowania problemów z siecią, zgodnie z ustaleniami TP SA.
Kończąc spotkanie Wójt Gminy Niegowa Krzysztof Motyl zwrócił się do Dyrektora Telekomunikacji Polskiej SA  z wnioskiem o wstrzymanie się z wyłączaniem sieci telefonicznych, aż do chwili oddania nowego rozwiązania do realizacji.

czytano: 1673 razy

autor: niegowa.pl

data dodania: 2007-12-27 11:10:11

 • Wtorek, 16 lipca 2019 Apel do rolników o zachowanie ...
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Aleksandra Hadzik skierowała Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw, przypominając ...
  więcej
 • Wtorek, 16 lipca 2019 Wnioski ,,suszowe"
  Informujemy, że w Urzędzie Gminy Niegowa, w Biurze Podawczym, dostępne są wnioski o oszacowanie szkód w plonach. Wniosek po wypełnieniu należy złożyć w ...
  więcej
 • Wtorek, 16 lipca 2019 Półfinały juz w njbliższą ...
  W niedzielę 14 lipca br. rozegrano ostatnie  mecze grupowe w Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Niegowa, a wyniki wyglądają ...
  więcej
 • Wtorek, 16 lipca 2019 Konkursy PPJ
  Informujemy, że Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”,  w ramach Wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez ...
  więcej
Linki
 • System Informacji Przestrzennej
 • Telefon ratunkowy: 601-100-300 lub 985


Urząd Gminy w Niegowie
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa

tel.: +48 (34) 315 10 20
e-mail: urzad@niegowa.pl

 • UG-Niegowa
 • gal_kra10
 • gal_kra9
 • gal_kra8
 • gal_kra7
 • gal_kra6
Serwis WWW Urzędu Gminy w Niegowie
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna