Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
Zaproszenie na spotkanie dot. programu "Czyste ...
3
wrz
2024
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa - GminyNiegowa. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
W ubiegłą niedzielę, 13 grudnia 2015r., sala Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie przemieniła się w pięknie udekorowane, pachnące smakowitościami miejsce spotkania, przy wigilijnych stołach.
Okazją do prezentacji tradycyjnej, polskiej kuchni był II Gminny Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych.
Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Niegowa t,j. z Dąbrowna, Tomiszowic, Łutowca, Postaszowic, Gorzkowa Nowego, Ludwinowa, Niegowy, Trzebniowa i Sokolnik zaprezentowały świąteczne i wigilijne dania przyrządzone głównie na podstawie regionalnych, oryginalnych przepisów. Często są to przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dodatkową atrakcją była wystawa stroików świątecznych i rękodzieła artystycznego, którą przygotowali: Ewelina Przybylak z Niegowy, Zofia Morawiec z Łutowca, Zenon Gryl z Trzebniowa, TPD z Ogorzelnika oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ludwinowie.
Po uroczystym otwarciu i przywitaniu Gości przez Wójt Gminy Niegowa Dorotę Hajto-Mazur oraz Przewodniczącego Rady Gminy Mariusza Dzieżę, proboszcz niegowskiej Parafii Jerzy Ręczak poświęcił stoły bożonarodzeniowe. Wszystkie KGW i twórcy ludowi otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Po części oficjalnej nastąpiła degustacja przygotowanych specjałów. Oszałamiająca ilość i różnorodność potraw, od słodkich wypieków, poprzez dania rybne, sałatki, kapustę na wiele sposobów, pierogi, paszteciki, mięsa i wędliny a nawet nalewki spotkała się z dużym uznaniem obecnych.
Wśród osób, które zechciały cieszyć się z nami nadchodzącym świątecznym czasem, oprócz licznie przybyłych mieszkańców, byli między innymi Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego – Andrzej Jastrzębski, Dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego – Jerzy Motłoch, Przewodniczący Rady Miasta Myszków Jerzy Woszczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki - Klemens Podlejski wraz z Przewodniczącą Rady Stanisławą Nowak, Kierownik KRUS w Myszkowie - Anna Muchla, Kierownik ODR -Józef Ślusarz, Kierownik ARiMR-u w Myszkowie- Małgorzata Gałuszka, proboszczowie - Bogumił Kowalski i Jacek Serdyka, Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej Jarosław Mazanek. Spotkanie prowadził Andrzej Szczepańczyk.
Za obecność i otrzymane słowa uznania dziękujemy.
Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
3
wrz
2024
Deklaracja dostępności
Cyberbezpieczeństwo - informacje
Komunikaty, Informacje, Ostrzeżenia
OCHRONA LUDNOŚCI
Jakość powietrza
REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY 2014-2020
Czyste Powietrze
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Program Operacyjny Polska Cyfrowa
PROGRAM REGIONALNY 2007-2013
PROW na lata 2014-2020
PRGiPID na lata 2016-2019
Elektroniczna skrzynka podawcza
Inwestycje
ARiMR - aktualności dla rolników
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
KRUS - aktualności dla rolników
ODPADY KOMUNALNE
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.