EKSPLOATACJA KOTŁÓW - Przypomnienie
Drodzy Mieszkańcy w związku z kończącym się rokiem, przypominamy, że na terenie Województwa Śląskiego, w tym Gminy Niegowa od 1 stycznia 2026 r. obowiązuje całkowity zakaz używania kotłów poniżej 3 klasy, bez względu na datę ich produkcji. Dlatego ważne jest, aby pamiętać wymianie takiego kotła na nowy, ekologiczny. Nawiązując do powyższego Mieszkańcy Gminy mogą skorzystać:
- z dofinansowania z budżetu Gminy Niegowa na wymianę źródła ciepła zgodnie z obowiązującą uchwałą: https://niegowa.bip.net.pl/?a=7978
- z „Programu Czyste Powietrze”, punkt konsultacyjny w Urzędzie Gminy, pokój nr 8 lub telefonicznie pod nr. 34 315 10 20 wew. 108.
Więcej informacji w poniższym załączniku.