Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
Informacja o wstrzymaniu naboru wniosków w ramach ...
28
lis
2024
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa - GminyNiegowa. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Szanowni Mieszkańcy
Wkrótce (1 lipca 2023 r.) minie 10 lat odkąd gospodarowanie odpadami komunalnymi przejęła gmina. W tym roku podobnie jak w trzech poprzednich latach odpady będzie od nas odbierać firma REKO PRIME sp. z o.o.
Dla przypomnienia przekazujemy Państwu zasady segregacji odpadów.
- worki żółte – służące do gromadzenia metalu i tworzyw sztucznych. Zaliczają się do nich m.in. torebki foliowe i plastikowe, opakowania plastikowe oraz wielomateriałowe – jak np. kartony po mleku – a także plastikowe butelki oraz nakrętki (pamiętajmy, że muszą być wrzucane do kosza osobno), puszki, kapsle, metalowe pokrywki, metale kolorowe czy folia aluminiowa.
- worki niebieskie – składujemy w nich papier. Zaliczają się do niego książki i zeszyty, a także gazety i czasopisma, prasa ulotna i katalogi, wydruki komputerowe na papierze, opakowania kartonowe, papier do pakowania oraz papierowe torby. Nie wolno jednak wkładać do niebieskich koszy papieru powleczonego plastikiem lub folią – np. błyszczących okładek czy obwolut książek – a także paragonów, zużytych ręczników papierowych czy chusteczek oraz papieru zabrudzonego w inny sposób.
- worki brązowe – przeznaczone są do przechowywania bioodpadów. Tu wkładamy odpady zielone – czyli korę, trociny, gałęzie, trawę, liście oraz niemalowane drewno – a także resztki jedzenia takie jak np. warzywa, owoce czy pozostałe po nich obierki; oprócz tego do brązowego kosza należy wkładać resztki jedzenia, skorupki jaj czy fusy po kawie i herbacie. Należy przy tym pamiętać, że do odpadów biologicznych nie zaliczają się popiół, oleje jadalne ani kości czy odchody zwierzęce.
- worki zielone – służą do składowania szkła. Możemy wrzucać tu butelki i słoiki ze szkła, a także szklane pojemniki po kosmetykach – należy przy tym jednak pamiętać, że dotyczy to tylko opakowań niezłączonych na stałe z elementami z innych frakcji, np. plastikowymi dyszami. Do zielonych koszy nie wolno wkładać pojemników zabrudzonych. Nie wolno też wrzucać do nich przedmiotów ze szkła żaroodpornego.
- Kosze czarne – składuje się w nich odpady zmieszane. Należy umieszczać tu m.in. wyroby skórzane i z futra, ubrania, obuwie czy zużyte naczynia, a także żwirek i odchody zwierząt. Oprócz tego do czarnego kosza wrzuca się resztki jedzenia pochodzenia zwierzęcego, takie jak ser, jajka i nabiał, a także mięso czy kości. Należy również wrzucać tu zużyte chusteczki i papierowe ręczniki, a także podpaski, pieluchy, waciki do uszu i tym podobne.
O bardziej szczegółowych zasadach segregacji można poczytać w załączniku.
Warto do niego zajrzeć aby przypomnieć sobie zasady prawidłowej segregacji i potwierdzić że robimy to dobrze.
Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
28
lis
2024
Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
18
lis
2024
Deklaracja dostępności
Cyberbezpieczeństwo - informacje
Komunikaty, Informacje, Ostrzeżenia
OCHRONA LUDNOŚCI
Jakość powietrza
REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY 2014-2020
Czyste Powietrze
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Program Operacyjny Polska Cyfrowa
PROGRAM REGIONALNY 2007-2013
PROW na lata 2014-2020
PRGiPID na lata 2016-2019
Elektroniczna skrzynka podawcza
Inwestycje
ARiMR - aktualności dla rolników
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
KRUS - aktualności dla rolników
ODPADY KOMUNALNE
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.