Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
Informacja o wstrzymaniu naboru wniosków w ramach ...
28
lis
2024
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa - GminyNiegowa. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Szanowni Mieszkańcy Gminy Niegowa
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w sprawie starania się o uzyskanie dofinansowania do zakupu i instalacji kolektorów słonecznych i wykonania mikroinstalacji fotowoltaicznych informuję, że zamierzamy ubiegać się o pozyskanie środków unijnych na ten cel.
Wiąże się to z przejściem kilku etapów.
I etap : ANKIETA INFORMACYJNA OD MIESZKAŃCÓW - nie gwarantuje realizacji projektu
- ankiety będą dostępne na stronie internetowej UG Niegowa, w siedzibie urzędu, oraz u sołtysów, wypełnione należy złożyć w terminie od 10 lutego 2015 r. do 9 marca 2015 r. do sołtysów lub w siedzibie urzędu, (pok. nr 9)
II etap: OGŁOSZENIE KONKURSÓW UNIJNYCH – nie gwarantuje realizacji projektu
Na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov.pl zostaną ogłoszone nabory wniosków, w tym wykaz niezbędnych dokumentów, które należy złożyć by się ubiegać o środki unijne.
W latach 2014 - 2020 nie zostały jeszcze wybrane żadne projekty do dofinansowania.
Zgodnie z otrzymaną informacją z Urzędu Marszałkowskiego konkursy w tym temacie zostaną ogłoszone w drugiej połowie 2015 r.
III etap: PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI - nie gwarantuje realizacji projektu
Dokumentację przygotuje firma wyłoniona w zapytaniu ofertowym - na tym etapie może być konieczne ponowne zebranie dodatkowych ankiet , deklaracji bądź oświadczeń od Państwa np. wyrażenie zgody na udostępnienie budynków podczas montażu i serwisowania w okresie trwania projektu i 5-10 lat po jego zakończeniu – będzie to uzależnione od warunków, które zostaną narzucone w konkursie.
IV etap: ZŁOŻENIE WNIOSKU APLIKACYJNEGO - nie gwarantuje realizacji projektu
Przygotowany wniosek zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego.
W poprzednim rozdaniu procedura wyglądała następująco:
Złożone wnioski o dofinansowanie podlegały ocenie formalnej zgodnie z przyjętymi przez Komitet Monitorujący RPO WSL Kryteriami wyboru projektów. Ocena formalna wniosków o dofinansowanie była przeprowadzona w terminie nie dłuższym niż 50 dni roboczych od upływu wyznaczonego terminu składania wniosków o dofinansowanie Oceny formalnej wniosku o dofinansowanie dokonywali pracownicy IZ RPO WSL. W zależności od wyniku oceny formalnej, IZ RPO WSL podejmował decyzję o: zakwalifikowaniu wniosku do dalszej oceny, odrzuceniu wniosku, skierowaniu wniosku do uzupełnienia bądź poprawy. Złożone wnioski o dofinansowanie poprawne pod względem formalnym podlegały ocenie merytoryczno-technicznej zgodnie z przyjętymi Kryteriami wyboru projektów. Ocena merytoryczno-techniczna wniosków o dofinansowanie była przeprowadzona w terminie nie dłuższym niż 45 dni roboczych od daty złożenia przez Dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego/ Zastępcę Dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego na liście wniosków, które pozytywnie przeszły ocenę formalną. Oceny merytoryczno-technicznej wniosku o dofinansowanie dokonywała Komisja Oceny Projektów (KOP). Po zakończeniu oceny merytoryczno – technicznej Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego / Zastępca Wydziału Rozwoju Regionalnego zatwierdzał listę rankingową rekomendowanych przez KOP do dofinansowania projektów uszeregowanych zgodnie z ilością uzyskanych punktów po ocenie merytoryczno-technicznej. Lista rekomendowanych przez KOP projektów uszeregowanych zgodnie z ilością uzyskanych punktów przedkładana była pod obrady Zarządu Województwa w ciągu 15 dni roboczych od daty zakończenia oceny merytoryczno-technicznej. Na podstawie przedłożonych informacji (lista rankingowa rekomendowanych przez KOP projektów), Zarząd Województwa podejmował w terminie 15 dni roboczych uchwałę o wyborze projektów do dofinansowania. Po podjęciu decyzji o przyznaniu dofinansowania przez IZ RPO WSL na stronie internetowej www.rpo.slaskie.pl zamieszczono listę projektów wybranych do dofinansowania oraz listę projektów rezerwowych . Wnioskodawca o wyborze wniosku do dofinansowania lub o jego nieprzyznaniu informowany był w ciągu 15 dni roboczych od daty podjęcia uchwały przez Zarząd Województwa.
Wybór projektu do dofinansowania nie stanowił gwarancji otrzymania dotacji na realizację projektu ze środków RPO WSL.
V. etap: WNIOSEK ROZPATRZONY POZYTYWNIE – zadanie będzie realizowane!
W przypadku pozytywnej oceny wniosku i podpisania umowy na dofinansowanie, przystąpienie gospodarstwa domowego do projektu będzie się wiązać z koniecznością poniesienia wydatku w wysokości min. 15-25% wartości inwestycji, co w przypadku instalacji kolektorów słonecznych może stanowić koszty w wysokości 1 500 – 3 000 zł, zaś dla instalacji fotowoltaicznych 4 500 – 7 500 zł.
Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
28
lis
2024
Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz
18
lis
2024
Deklaracja dostępności
Cyberbezpieczeństwo - informacje
Komunikaty, Informacje, Ostrzeżenia
OCHRONA LUDNOŚCI
Jakość powietrza
REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY 2014-2020
Czyste Powietrze
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Program Operacyjny Polska Cyfrowa
PROGRAM REGIONALNY 2007-2013
PROW na lata 2014-2020
PRGiPID na lata 2016-2019
Elektroniczna skrzynka podawcza
Inwestycje
ARiMR - aktualności dla rolników
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
KRUS - aktualności dla rolników
ODPADY KOMUNALNE
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.