Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Niegowa

Dogodne tereny pod inwestycję

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dofinansowanie do wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektorów szkół, nauczycieli oraz Wójta Gminy Niegowa Mariusza Rembaka, Gmina Niegowa złożyła wnioski i otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę” do wycieczek organizowanych przez szkoły z terenu Gminy, tj. Szkoły Podstawowej w Niegowie, Sokolnikach oraz Ludwinowie, w łącznej wysokości 40.268 zł, tj. 80% planowanej wartości zadania. Pozostałe 20% w wysokości 10.067zł stanowi wkład własny pochodzący z wpłat rodziców uczniów biorących udział w wycieczce. Całkowita wartość zadania wynosi 50.335 zł.

Celem zadania jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. Mogą zostać przeznaczone na koszty przejazdu, bilety wstępu, usługi przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia uczestników wycieczki.

Nasze szkoły wybrały różne trasy swoich wycieczek.

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Niegowie już w dniach 4-5 października odwiedzą Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Sandomierz, Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Archikatedrę Lubelską, a klasy I-III w terminie późniejszym odwiedzą Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie oraz Zamek w Pieskowej Skale.

Uczniowie klas I-III Szkoły w Sokolnikach odwiedzą Muzeum zapałek w Częstochowie oraz Zamek na trasie Orlich Gniazd w Olsztynie. Klasy IV-VIII zwiedzą interaktywne muzeum wody Hydropolis we Wrocławiu oraz Panoramę Racławicką.

Ze szkoły w Ludwinowie młodsze dzieci pojadą do Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce oraz odwiedzą Zamek Królewski na Wawelu, natomiast uczniowie klas IV-VIII odwiedzą stolicę, gdzie zwiedzą min. Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Niepodległości, tj. Pawiak oraz Cytadelę X pawilon.

Wszystkie wycieczki muszą odbyć się do 15 grudnia 2021 roku. Przedsięwzięcie to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

 

                                    

 

 

01

PAŹ

2021

122

razy

czytano

4/1342

Maria Kot

Najnowsze aktualności

Ważne linki

Deklaracja dostępności

Komunikaty, Informacje, Ostrzeżenia

OCHRONA LUDNOŚCI

Jakość powietrza

Wirtualny spacer po Gminie

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY 2014-2020

PROGRAM REGIONALNY 2007-2013

PROW na lata 2014-2020

PRGiPID na lata 2016-2019

Elektroniczna skrzynka podawcza

Inwestycje

ARiMR - aktualności dla rolników

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

KRUS - aktualności dla rolników

Zdjęcie: Galeria Gminy Niegowa.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria krajobrazów Gminy Niegowa.
Logo serwisu.

Niegowa

Malownicza Gmina

Zdjęcie: Galeria przyrody Gminy Niegowa.
Zdjęcie: Galeria z lotu ptaka Gminy Niegowa.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.