Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Ludwinów na sportowo

Strona główna » Aktualności » Ludwinów na sportowo

W środę, 30 kwietnia, nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu boisk sportowych w Ludwinowie, powstałego w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”.


W grudniu 2013 roku, dokonano odbioru końcowego inwestycji, w której skład wchodziło: boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno - szatniowym oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu.


Obecna inwestycja jest trzecią inwestycją tego rodzaju wykonaną w ciągu ostatnich 5 lat na terenie naszej gminy. Ogłaszając 21 czerwca 2012 roku przetarg na jej wykonanie, nie przypuszczaliśmy, że będzie to jedno z trudniejszych wyzwań, z jakimi musieliśmy się zmierzyć w ciągu ostatnich lat. Nierzetelny wykonawca, jakim okazała się firma Halifax International, postawił pod znakiem zapytania zakończenie inwestycji. Doszło do sytuacji, w której zmuszeni byliśmy wypowiedzieć umowę wykonawcy i powtórzyć całą procedurę przetargową. Dopiero czwarte otwarcie ofert dało pozytywny skutek i do prac przystąpiła firma GRUMIX Pani Karoliny Przepióry – Gruda.


Oddanie do użytku tego kompleksu to sukces zarówno samorządu jak i osób, które w różny sposób się do niego przyczyniły. Wójt Gminy Krzysztof Motyl szczególnie gorąco dziękował ówczesnemu Marszałkowi Województwa Śląskiego Mariuszowi Kleszczewskiemu, Panom Januszowi Abramowiczowi i Bogdanowi Radoniowi, którzy koordynowali realizację Programu „Orlik 2012”, wykonawcom, projektantowi i dyrekcji szkoły.

Wśród obecnych na uroczystości znaleźli się m.in. przedstawiciele Samorządu Województwa Śląskiego oraz Kuratorium Oświaty, Włodarze gmin ościennych: Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wójt Janowa Sławomir Krzyształowski, Wicestarosta Mariusz Trepka, przedstawiciele jednostek KPP i PPSP w Myszkowie, Dyrektor KBS Niegowa Aleksander Starczewski, Proboszczowie Parafii Niegowa, Sokolniki oraz Gorzków - Trzebniów, kierownicy jednostek, Radni, Sołtysi.


Po poświęceniu obiektu przez Ks. Kan. Bogumiła Kowalskiego, dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, po czym swój program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Ludwinowie.


Na zakończenie uroczystości rozegrano Mecz Otwarcia pomiędzy drużyną Sołtysów a drużyną Radnych. Zaciekła rywalizacja doprowadziła do kontuzjowania zawodnika Krzysztofa Motyla. Padały kolejne gole zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, ale ostatecznego wyniku nie udało się ustalić, gdyż zawodniczki odpowiedzialne za liczenie bramek, Krystyna Janoska i Emilia Będkowska, były tak pochłonięte kibicowaniem, że nie zwracały uwagi na padające gole. Ale przecież nie o wynik tu chodziło.

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 4453 razy

autor: niegowa.pl

data dodania: 2014-05-12 09:53:00

 • Piątek, 03 kwietnia 2020 Informacja dla osób objętych ...
  Wójt Gminy Niegowa, informuje, że osoby objęte kwarantanną mogą skorzystać z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niegowie, w zakresie załatwienia ...
  nowa więcej
 • Czwartek, 02 kwietnia 2020 Informacje na temat wsparcia ...
  Informacje na temat wsparcia przedsiębiorców, jakie można uzyskać z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej. Są to wnioski oraz opisy poszczególnych ...
  nowa więcej
 • Czwartek, 02 kwietnia 2020 Informacja w sprawie wykonywania ...
  Zgodnie z wydanym poleceniem Wojewody Śląskiego od dnia 2 kwietnia 2020 do odwołania Powiatowe Urzędy Pracy wykonują w nieprzerwany sposób zadania w ...
  nowa więcej
 • Czwartek, 26 marca 2020 Informacja dla Odbiorców wody
  Urząd Gminy w Niegowie zwraca się do Odbiorców wody z Gminy Niegowa o telefoniczne podanie odczytu wodomierza. telefon: 34 315 40 04 lub 34 315 10 20 wew. ...
  więcej
Linki
 • System Informacji Przestrzennej
 • Telefon ratunkowy: 601-100-300 lub 985


Urząd Gminy w Niegowie
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa

tel.: +48 (34) 315 10 20
e-mail: urzad@niegowa.pl

 • UG-Niegowa
 • gal_kra10
 • gal_kra9
 • gal_kra8
 • gal_kra7
 • gal_kra6
Serwis WWW Urzędu Gminy w Niegowie
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna