Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Gmina Niegowa

Dogodne tereny pod inwestycję

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dożynki Gminno - Parafialne Niegowa 2012

W znakomitej atmosferze 26 sierpnia 2012 roku odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne, w Niegowie. Dopisała zarówno pogoda jak i mieszkańcy. Obchody corocznego święta plonów rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu prowadzonego przez Orkiestrę Dętą Bliżyce, pod nowo wybudowany amfiteatr.

Odprawiona w intencji rolników Msza Święta była okazją do podziękowania im, za całoroczną ciężką pracę i wkład włożony w rozwój i byt naszego społeczeństwa. Po Mszy Św. krótkie przemówienie wygłosił Wójt Gminy Niegowa Krzysztof Motyl oraz zaproszeni goście, w tym min: Wicemarszałek Województwa Śląskiego – Mariusz Kleszczewski, Starosta Powiatu Myszkowskiego -Wojciech Picheta, oraz Włodarze gmin ościennych. Zaproszeni na scenę Starostowie dożynek Anna Piwek z Gorzkowa Nowego oraz Ryszard Kusaj z Zagórza, wręczyli Wójtowi Gminy symboliczny bochen chleba, który następnie został podzielony i rozdany wśród zebranych.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie najbardziej zasłużonym rolnikom statuetek i dyplomów uznania. Wyróżnieni za dobre wyniki produkcyjne w gospodarstwie rolnym zostali: Panie – Maria Lamch, Halina Leks, Anna Piwek, Barbara Zwolińska oraz Agnieszka Kapkowska, Panowie – Zenon Maligłówka, Michał Jędruszek, Jan Gordel, Janusz Łapaj, Stanisława Łapaj, Bogdan Sławek, Ryszard Kusaj, Henryk Janoska, Ryszard Halabowski, Eugeniusz Luboń, Damian Motyl, Bogdan Lech, Krystian Pikuła, Wojciech Pikuła, Wojciech Kasznia. Jedną z najbardziej pozytywnych informacji jest to, że wśród wyróżnionych pojawili się młodzi rolnicy, którzy mimo krótkiego stażu w samodzielnym prowadzeniu gospodarstw osiągnęli tak dobre wyniki.

Dalsza cześć uroczystości była okazją do uhonorowania gospodarstw, które wzięły udział w konkursie ,,Najpiękniejsza zagroda 2012”. Spośród 13 zgłoszeń komisja konkursowa wytypowała zwycięzców, którymi zostali: miejsce pierwsze – Państwo Anna i Eugeniusz Luboń, miejsce drugie – Państwo Lucja i Józef Motylowie, miejsce trzecie – Państwo Katarzyna i Rafał Mazanek. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Niegowa i Bank Gospodarki Żywnościowej Oddz. BGŻ S.A w Myszkowie. Komisja oceniająca brała pod uwagę min. kompozycje roślinną, różnorodność kwiatową oraz kwiatowo - warzywną, ogólny porządek na obiekcie i wokół niego, pomysłowość, estetykę i czystość. Dziękując za udział w konkursie Wójt Gminy Niegowa zaprosił do uczestnictwa w kolejnych jego edycjach.

Kolejnym punktem programu Dożynek było przekazanie przez Koła Gospodyń Wiejskich wieńców dożynkowych. Ich wygląd i tym razem dał pokaz prawdziwego kunsztu, precyzji, umiejętności i wyobraźni ich twórczyń. Prawdziwość tego stwierdzenia można było zauważyć również już na wjeździe do Niegowy, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich z Niegowy przygotowało oryginalne kilkumetrowe dekoracje dożynkowe. Uwieńczeniem pracy fizycznej był pokaz umiejętności wokalnych zaprezentowanych przez poszczególne koła owacyjnie przez licznie zgromadzoną publiczność.

O godzinie 19 czas zebranym umilały: Jurajska Kapela Biesiadna, Polska Biesiada Kabaretowa oraz gwiazda zespołu – zespół TOPLES. Tradycyjnie o godzinie 22 wszyscy mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni. Dalszą częścią oprawy muzycznej zajął się zespół górali Skrzypki z Jankowej, któremu zgromadzona publiczność bisowała kilkakrotnie w związku, z czym zabawa przedłużyła się niemal o godzinę.

Wójt Gminy Niegowa Krzysztof Motyl i Przewodnicząca Rady Gminy Niegowa Zofia Kasznia, serdecznie dziękują: Sponsorom za pomoc w organizacji Dożynek, Kołom Gospodyń Wiejskich za nieoceniony wkład w ich realizację, Rolnikom, bez których powyższe wydarzenia nie miałyby sensu, Mieszkańcom i Gościom za to, że byli z nami.

 

04

WRZ

2012

2432

razy

czytano

1488/1615

Gmina Niegowa

Najnowsze aktualności

Zdjęcie: Oferta realizacji zadania publicznego KGW ŁUTOWIEC

Iwona Bugaj

Nowa

Oferta realizacji zadania publicznego KGW ŁUTOWIEC

28

maj

2024

Zdjęcie: Oferta realizacji zadania publicznego KGW W MOCZYDLE

Iwona Bugaj

Nowa

Oferta realizacji zadania publicznego KGW W MOCZYDLE

28

maj

2024

Zdjęcie: Oferta realizacji zadania publicznego KGW W DĄBROWNIE

Iwona Bugaj

Oferta realizacji zadania publicznego KGW W DĄBROWNIE

23

maj

2024

Zdjęcie: „Wakacje z wojskiem"

Iwona Bugaj

„Wakacje z wojskiem"

23

maj

2024

Zdjęcie: Oferta realizacji zadania publicznego KGW KWIAT ...

Iwona Bugaj

Oferta realizacji zadania publicznego KGW KWIAT ...

21

maj

2024

Zdjęcie: Zgłoszenie zbiornika bezodpływowego lub przydomowej ...

Katarzyna Wawryło - Stodółkiewicz

Zgłoszenie zbiornika bezodpływowego lub przydomowej ...

14

maj

2024

Ważne linki

Deklaracja dostępności

Cyberbezpieczeństwo - informacje

Komunikaty, Informacje, Ostrzeżenia

OCHRONA LUDNOŚCI

Jakość powietrza

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY 2014-2020

Czyste Powietrze

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Program Operacyjny Polska Cyfrowa

PROGRAM REGIONALNY 2007-2013

PROW na lata 2014-2020

PRGiPID na lata 2016-2019

Elektroniczna skrzynka podawcza

Inwestycje

ARiMR - aktualności dla rolników

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

KRUS - aktualności dla rolników

ODPADY KOMUNALNE

Zdjęcie: Galeria Gminy Niegowa.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Galeria krajobrazów Gminy Niegowa.
Logo serwisu.

Niegowa

Malownicza Gmina

Zdjęcie: Galeria przyrody Gminy Niegowa.
Zdjęcie: Galeria z lotu ptaka Gminy Niegowa.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.