Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Dożynki Gminno - Parafialne Niegowa 2012

Strona główna » Aktualności » Dożynki Gminno - Parafialne Niegowa 2012

W znakomitej atmosferze 26 sierpnia 2012 roku odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne, w Niegowie. Dopisała zarówno pogoda jak i mieszkańcy. Obchody corocznego święta plonów rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu prowadzonego przez Orkiestrę Dętą Bliżyce, pod nowo wybudowany amfiteatr.

Odprawiona w intencji rolników Msza Święta była okazją do podziękowania im, za całoroczną ciężką pracę i wkład włożony w rozwój i byt naszego społeczeństwa. Po Mszy Św. krótkie przemówienie wygłosił Wójt Gminy Niegowa Krzysztof Motyl oraz zaproszeni goście, w tym min: Wicemarszałek Województwa Śląskiego – Mariusz Kleszczewski, Starosta Powiatu Myszkowskiego -Wojciech Picheta, oraz Włodarze gmin ościennych. Zaproszeni na scenę Starostowie dożynek Anna Piwek z Gorzkowa Nowego oraz Ryszard Kusaj z Zagórza, wręczyli Wójtowi Gminy symboliczny bochen chleba, który następnie został podzielony i rozdany wśród zebranych.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie najbardziej zasłużonym rolnikom statuetek i dyplomów uznania. Wyróżnieni za dobre wyniki produkcyjne w gospodarstwie rolnym zostali: Panie – Maria Lamch, Halina Leks, Anna Piwek, Barbara Zwolińska oraz Agnieszka Kapkowska, Panowie – Zenon Maligłówka, Michał Jędruszek, Jan Gordel, Janusz Łapaj, Stanisława Łapaj, Bogdan Sławek, Ryszard Kusaj, Henryk Janoska, Ryszard Halabowski, Eugeniusz Luboń, Damian Motyl, Bogdan Lech, Krystian Pikuła, Wojciech Pikuła, Wojciech Kasznia. Jedną z najbardziej pozytywnych informacji jest to, że wśród wyróżnionych pojawili się młodzi rolnicy, którzy mimo krótkiego stażu w samodzielnym prowadzeniu gospodarstw osiągnęli tak dobre wyniki.

Dalsza cześć uroczystości była okazją do uhonorowania gospodarstw, które wzięły udział w konkursie ,,Najpiękniejsza zagroda 2012”. Spośród 13 zgłoszeń komisja konkursowa wytypowała zwycięzców, którymi zostali: miejsce pierwsze – Państwo Anna i Eugeniusz Luboń, miejsce drugie – Państwo Lucja i Józef Motylowie, miejsce trzecie – Państwo Katarzyna i Rafał Mazanek. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Niegowa i Bank Gospodarki Żywnościowej Oddz. BGŻ S.A w Myszkowie. Komisja oceniająca brała pod uwagę min. kompozycje roślinną, różnorodność kwiatową oraz kwiatowo - warzywną, ogólny porządek na obiekcie i wokół niego, pomysłowość, estetykę i czystość. Dziękując za udział w konkursie Wójt Gminy Niegowa zaprosił do uczestnictwa w kolejnych jego edycjach.

Kolejnym punktem programu Dożynek było przekazanie przez Koła Gospodyń Wiejskich wieńców dożynkowych. Ich wygląd i tym razem dał pokaz prawdziwego kunsztu, precyzji, umiejętności i wyobraźni ich twórczyń. Prawdziwość tego stwierdzenia można było zauważyć również już na wjeździe do Niegowy, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich z Niegowy przygotowało oryginalne kilkumetrowe dekoracje dożynkowe. Uwieńczeniem pracy fizycznej był pokaz umiejętności wokalnych zaprezentowanych przez poszczególne koła owacyjnie przez licznie zgromadzoną publiczność.

O godzinie 19 czas zebranym umilały: Jurajska Kapela Biesiadna, Polska Biesiada Kabaretowa oraz gwiazda zespołu – zespół TOPLES. Tradycyjnie o godzinie 22 wszyscy mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni. Dalszą częścią oprawy muzycznej zajął się zespół górali Skrzypki z Jankowej, któremu zgromadzona publiczność bisowała kilkakrotnie w związku, z czym zabawa przedłużyła się niemal o godzinę.

Wójt Gminy Niegowa Krzysztof Motyl i Przewodnicząca Rady Gminy Niegowa Zofia Kasznia, serdecznie dziękują: Sponsorom za pomoc w organizacji Dożynek, Kołom Gospodyń Wiejskich za nieoceniony wkład w ich realizację, Rolnikom, bez których powyższe wydarzenia nie miałyby sensu, Mieszkańcom i Gościom za to, że byli z nami.

 

czytano: 1791 razy

autor: niegowa.pl

data dodania: 2012-09-04 09:36:00

 • Środa, 19 lutego 2020 Oficjalne Otwarcie Gminnego ...
  W dniu 17.02.2020 miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszego w Gminie Niegowa żłobka. W wyremontowanym i dostosowanym do potrzeb świadczenia usług opiekuńczych ...
  nowa więcej
 • Wtorek, 18 lutego 2020 Spotkanie informacyjne z ...
  17 lutego 2020 r. rozpoczyna się II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej pierwszym etapem jest kampania informacyjna, podczas której ...
  więcej
 • Poniedziałek, 17 lutego 2020 Rusza rekrutacja do przedszkoli
  Szanowni Państwo, Wójt Gminy Niegowa informuje, że rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na ...
  więcej
 • Czwartek, 06 lutego 2020 Konkurs na realizację zadania ...
  Wójt Gminy Niegowa ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z  zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2020 roku. ...
  więcej
Linki
 • System Informacji Przestrzennej
 • Telefon ratunkowy: 601-100-300 lub 985


Urząd Gminy w Niegowie
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa

tel.: +48 (34) 315 10 20
e-mail: urzad@niegowa.pl

 • UG-Niegowa
 • gal_kra10
 • gal_kra9
 • gal_kra8
 • gal_kra7
 • gal_kra6
Serwis WWW Urzędu Gminy w Niegowie
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna