Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Zielona Pracownia oraz stołówka w Szkole w Sokolnikach już otwarte

Strona główna » Aktualności » Zielona Pracownia oraz stołówka w Szkole w Sokolnikach już otwarte

Gmina Niegowa uzyskała dofinansowanie dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację projektu pn. ,,Zielona Pracownia w SP w ZSP w Sokolnikach - Eko-odkrywcy” w wysokości 30.000,00 zł.

W ramach projektu został wniesiony wkład własny gminy w wysokości 7.500,00 zł, który pochodził z wygranej nagrody uzyskanej przez ZSP Sokolniki w ramach konkursu ,,Zielona pracownia 2020”. Całkowity koszt zadania wyniósł 37.500,00 zł.

Dzięki projektowi utworzona została nowoczesna pracownia przedmiotowa do prowadzenia ciekawych, nowoczesnych i odkrywczych zajęć z przedmiotów przyrodniczych: z chemii, fizyki i biologii poprzez przebudowę pracowni przedmiotowej, zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia, w tym sprzętu multimedialnego. Wykonane zostały prace remontowe polegające na wyburzeniu ściany i postawieniu nowej, uzupełnienie tynków, gipsowanie, malowanie, ułożenie płytek, wykonanie sufitu panelowego.

Dzięki projektowi stworzono uczniom możliwość rozwijania zainteresowań przyrodniczych, stworzono przestrzeń zachęcającą do aktywności uczniów, a wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwoli na połączenie funkcjonalności, ciepłego i estetycznego otoczenia z innowacyjnością rozwiązań i pomysłów na nowoczesną edukację, pracę eksperymentalną. Nauka w pracowni będzie sprzyjała rozwojowi młodych talentów oraz przyczyni się do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Kolejnym uzyskanym dofinansowaniem na rzecz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach jest dofinansowanie z budżetu państwa zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu” w wysokości 80.000,00 zł.

W ramach programu wkład własny gminy wyniósł 20.000,00 zł- całkowita kwota realizacji projektu- 100.000,00 zł.

W ramach programu zakupiono nowoczesne wyposażenie kuchni takie jak min. piec konwekcyjno-parowy, kuchnie, nierdzewne stoły i szafki oraz wyposażenie służące przygotowywaniu i spożywaniu posiłków, wyposażenie pomieszczeń do spożywania posiłków (krzesła i stoły). Wykonano niezbędne prace remontowe polegające na modernizacji instalacji elektrycznej, położenie płytek zarówno w kuchni jak również w pomieszczeniu do spożywania posiłków, malowaniu, wykonaniu sufitu panelowego.

Dzięki projektowi szkoła staje się coraz bardziej nowoczesną w znaczny sposób podniósł się standard kuchni, estetyka wydawania i spożywania posiłków, higiena i bezpieczeństwo pracy.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 233 razy

autor: UG Niegowa

data dodania: 2020-11-06 17:17:35

 • Czwartek, 26 listopada 2020 Postaszowice - Inicjatywa Sołecka ...
  Miło nam poinformować, że zadanie, które pozytywnie przeszło weryfikację w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka 2020r.” na ...
  więcej
 • Czwartek, 26 listopada 2020 Ostatnie dni spisu rolnego
  Rolniku! Już tylko kilka dni pozostało do zakończenia obowiązkowego spisu rolnego! Spisz się przez Internet: ????https://bit.ly/3ddWfCn lub zadzwoń na ...
  więcej
 • Czwartek, 26 listopada 2020 Piec to nie pojemnik na odpady
  W sezonie jesienno – zimowym nasilają się uciążliwości związane ze spalaniem odpadów  w paleniskach domowych. Osoby palące śmieci nie zdają ...
  więcej
 • Czwartek, 26 listopada 2020 Konkurs dla organizacji ...
  Ogłoszenie Wójta Gminy Niegowa znajduje się w załączniku. Wzór oferty dostępny jest pod linkiem https://niegowa.bip.net.pl/?c=864  
  więcej
Linki
 • System Informacji Przestrzennej
 • Telefon ratunkowy: 601-100-300 lub 985


Urząd Gminy w Niegowie
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa

tel.: +48 (34) 315 10 20
e-mail: urzad@niegowa.pl

 • UG-Niegowa
 • gal_kra10
 • gal_kra9
 • gal_kra8
 • gal_kra7
 • gal_kra6
Serwis WWW Urzędu Gminy w Niegowie
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna